Bayiler güne BIP ile başlıyor, bütün işlerini BIP'ten hallediyorlar. 
Türkiye genelinde BSH ile anlaşmalı olan Bosch, Siemens, Profilo, Gaggenau bayilerinin internet üzerinden, günün her saatinde işlem yapabilmelerini sağlayan, bayiler ve marka yönetimlerinin anlık olarak haberleşmelerine imkân sunabilen geniş kapsamlı bir iletişim portal uygulamasıdır. 
BIP, temelde BSH bayilerinin iletişim ve entegrasyon işlemlerini tek bir merkezde toplamak için geliştirilmiştir. Bu amaçla BIP portal içeriği, bir web mail uygulamasını, lojistik, OPEC ve Nectar gibi servislerle entegrasyonu ve bunların yönetimini barındırır. 
Bayiler, BSH firmasındaki satış temsilcileriyle ve kendi alt bayileri ile rahatça iletişime geçebildiği, güncel haberleri takip edebildiği, anketlerin hazırlanabildiği, ürünler ile ilgili fiyat takibi etiket basılması ve garanti belgelerini hazır olarak oluşturabildiği, kullanım kolaylığına ve anlaşılabilirliğe sahip bir uygulamadır. Bayilerin yeni ürünler ile ilgili bilgilerden haberdar olabilmeleri için; ürün tanıtım filmleri, broşürler, ve reklam filmlerini izleyebilme olanağı sunulmaktadır. Bayi İletişim Portalı ile bayilerin marka yönetimleri ve müşterileri arasında iç ve dış mesajlaşma imkanı sağlanmaktadır. Marka yönetimleri tarafından ihtiyaç duyulan bir raporlama yapısı olmakla birlikte, bu raporların belli filtrelere göre sistemden çekilerek marka ile sistem üzerinden paylaşılması sağlanmaktadır. Kullanıcılar herhangi bir konu ile ilgili desteğe ihtiyaç duyduklarında, bu isteklerini 7/24 portal üzerinden mesaj ile bildirebilirler. 
Gaggenau markasına özel olarak sistem içerisinde CRM modülü geliştirilmiştir. Gaggenau bayileri bu modül sayesinde müşterileri için sistemde müşteri kaydı yaparak, müşterilerini takip edebilmekte ve onlar için teklif ve siparişler oluşturabilmektedir. 
Bayi iletişim Portalı, Microsoft .Net 3.5 ve Microsoft SQL Server 2005 teknolojileri ile geliştirilmektedir. Portal, farklı çalışma mantığına sahip olan harici ve dahili sistemler ile entegre edilerek stok, lojistik vs. gibi bilgilerin erişimini kolaylaştırmakta ve hızlı bilgi ve işlem paylaşımını sağlamaktadır.