Mercedes Benz firmasının ikinci el otobüs ve midibüs piyasasının ihtiyaçlarını ve eksikliklerini gidermek, Mercedes Benz güvencesi altında otobüslerin satılması ve takas edilmesi gibi işlemleri yapmak için oluşturduğu web sitesi Nuevo tarafından yurt dışı piyasalarda hedeflenerek Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmıştır. Yeni oluşturulan web sitesinde sistemde bulunan otobüsler için detaylı arama gibi işlemler ile aramakta olduğunuz ikinci el otobüsü bulabileceğiniz gibi, kendi elinizde bulunan otobüsünüzü satmak için BusStore'a bilgileri gönderebilir, ilgilendiğiniz otobüs için takas teklifinde bulunabilirsiniz. Ek olarak, ilgilendiğiniz otobüs ile ilgili aranma talebinde bulunabilir veya kredi hesaplama makinesi aracılığı ile ödeme planı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. 
Tüm marka ve modellere ait otobüslerin yer aldığı sistemde aradığınız otobüsü bulamamanız durumunda “Beni Bilgilendir” fonksiyonu aracılığı ile de ihtiyacınıza uygun yeni gelecek araçlardan da anında ve ilk olarak siz haberdar olabilirsiniz. 
Ek olarak, günümüz mobil ihtiyaçlarının karşılanması, genelde seyahat halinde olan otobüs piyasasının bu bilgilere anlık olarak cep telefonlarından ulaşmalarını sağlayacak mobil web sitesi de hayata geçirilmiştir. mobile.BusStore.com.tr. telefon ekranına göre daha minimize olarak tasarlanmış bu sitede yine kampanyalı otobüsler görülebilmekte ve arama yapılarak ilgili otobüs detaylarına ulaşılabilmektedir.